Külföldi - 2017.8.21.

Good bye, Manchester!

A Premier League-ben szereplő Manchester City a hivatalos internetes oldalán számolt be róla, hogy Samir Nasri hat év után végleg elhagyta a klubot. A harmincéves középpályás Törökországban, a Samuel Eto’ót is alkalmazó Antalyasporban folytatja pályafutását. A 41-szeres francia válogatott labdarúgó 2011 nyarán került a Manchester Cityhez, amely 27.5 millió eurót fizetett érte az Arsenalnak. A futballista az Etihad Stadionban eltöltött évei alatt 176 mérkőzésen 27 gólt szerzett, a csapattal két-két bajnoki címet és Ligakupát, valamint egy angol Szuperkupát nyert. Nasri az előző szezonban kölcsönben a Sevillánál szerepelt, Josep Guardiola ugyanis nem számított rá a Manchester Citynél. A helyzet az új idényben sem változott volna, így a francia futballista végleg távozott, és a török élvonalbeli Antalyasporhoz szerződött. A Samuel Eto’ót is soraiban tudó fővárosi együttes a legutóbbi idényben az ötödik helyen végzett a Süper Ligben.

A kép forrása: skysports.com